Więcej, niż jeden uczeń w rodzinie – szkolna wyprawką na spółkę
Schyłek wakacji dla rodziców oznacza jedno – czas sięgnąć do portfeli i przygotować dziecku szkolną wyprawkę. Nie da się ukryć, że jest to wydatek znacznie obciążający domowy budżet. Zwłaszcza, gdy w rodzinie jest więcej, niż jedno dziecko w wieku szkolnym. Podpowiadamy, co kupić dla każdego z nich, a z których akcesoriów rodzeństwo może korzystać wspólnie.
Tornister lub plecak szkolny
Nie da się ukryć, że znaczną część kosztów, jakich wymaga wyprawka szkolna, stanowi zakup tornistra lub plecaka. To podstawowy element wyposażenie każdego ucznia, a na jego zakupie nie warto oszczędzać. Odpowiednio zaprojektowano pod względem anatomii człowieka i fizjologii dziecka pozwoli, by jego układ kostno-mięśniowy rozwijał się prawidłowo pomimo codziennego obciążenia, jakim będą noszone do szkoły i z powrotem podręczniki oraz akcesoria.
Plecak szkolny lub tornister wybieraj wspólnie z dzieckiem. To do niego powinna należeć decyzja dotycząca wyglądu. Zadaniem rodzica jest tu jedynie kontrola parametrów produktu i tego, czy są one przyjazne dziecku.
Zarówno tornister jak i plecak szkolny muszą służyć uczniowi przez wiele miesięcy. Zwróć więc uwagę na jakość materiałów i solidność szwów. Pamiętaj, że starsi uczniowie mają inne potrzeby, niż ich młodsze rodzeństwo. Na zakupy zabierz więc każde z dzieci. Kupując tornister lub plecak szkolny nie nastawiaj się na to, że młodsze rodzeństwo „donosi” akcesoria, z których wcześniej korzystało starsze dziecko. Potraktuj ten zakup indywidualnie, odpowiednio do gustu i preferencji każdej ze swoich pociech. W ten sposób zyskujesz gwarancję, że jednorazowy zakup będzie służył uczniowi nawet przez wiele lat.
Akcesoria plastyczne
Kolejną pozycją, przy której nie warto nastawiać się na oszczędności, są akcesoria plastyczne. Dobrą wiadomością jest to, że nie trzeba kupować oddzielnych zestawów dla każdego dziecka. Zamiast kilku tanich, wątpliwej jakości kompletów, lepszym rozwiązaniem będzie jeden wspólny, ale dobrej jakości i bezpieczny dla zdrowia dziecka. Kup farby, kredki i flamastry, które nie wyschną przed końcem roku szkolnego. Ostatecznie może to okazać się tańszą praktyką, niż zastąpienie zużytych akcesoriów kolejnymi nowymi.
Wspólny może być również blok rysunkowy lub techniczny. Oczywiście, kartki zostaną wykorzystane znacznie szybciej, niż w przypadku, gdy każde dziecko miałoby swój własny, ale przy jednorazowych zakupach takie rozwiązanie jest oszczędne.
Akcesorium plastycznym, w której warto wyposażyć każdego dziecko oddzielnie, są różnego rodzaju teczki i okładki na gotowe prace. Pozwolą one uczniowi zabrać do szkoły potrzebny arkusz, bez dźwigania całego bloku. Przyda się też do przechowywania stworzonych przez dzieci dzieł w mieszkaniu.
Zeszyty – w pakietach taniej
Zeszyt – bez niego nie obędzie się żaden uczeń. W roku szkolnym zużywa się ich wiele. Mając kilkoro dzieci, warto skorzystać z możliwości zakupu całych pakietów zeszytów. W przeliczeniu na sztukę, zeszyt z takiego zestawu kosztuje zazwyczaj znacznie mniej, niż identyczny model kupiony w pojedynkę.
Identycznie wyglądające z zewnątrz zeszyty odróżnią od siebie kolorowe okładki, w które dzieci oprawią je przed pójściem na pierwsze po wakacjach, szkolne zajęcia.