Nawykami do ideału

Nawykami do ideału

Kolosalny wpływ na nasze życie mają nasze nawyki, czyli wyuczone zachowania których często tak naprawdę nawet u siebie nie zauważamy, to duży błąd ze względu na to że nawyki to połowa naszego życia, a te najgorsze są najłatwiejsze w wyrobieniu, otóż złym nawykiem którego u siebie nie widzisz jest np. solenie wielu potraw, sól sprawia że czujemy się nadęci i ciężcy co utrudnia bycie produktywnym, również biały kuzyn soli jest niezdrowy- cukier, drugi biały zabójca.

Do złych nawyków zaliczymy również częste i długie oglądanie telewizora albo spędzanie masy czasu w internecie na telefonie, teraz wyraźnie widać że złe nawyki są często przyjemne, to dlatego tak łatwo je wyrobić, natomiast na pewno nie należą do zdrowych i nie mają pozytywnego wpływu ani na nasze zdrowie ani na życie. A co ze zdrowymi nawykami? do nich należą np. regularne treningi, czytanie, zdrowe odżywianie, ograniczenie słodkich napojów, ograniczenie tv i spędzanie więcej czasu na dworze, co prawda o wiele trudniejsze w wyrobieniu ale mają bardzo pozytywny wpływ na nasz wygląd, samopoczucie, i na wiele innych aspektów życia.

Do wrobienia jakiegokolwiek nawyku potrzebne jest jego regularne powtarzanie, to się często wiąże z samodyscypliną. Polecam sobie napisać na kartce nawyki które chcesz wyrobić i przykleić gdzieś gdzie będziesz tę kartkę często widywał albo ustawić jako tapetę w telefonie, to też działa, wiem po swoim przykładzie. Tą strategię zastosował Benjamin Franklin czyli jeden z ojców Ameryki, wypisał on sobie w notesiku cechy których potrzebuje żeby być człowiekiem dla siebie idealnym a później nawyki które mu w tym pomogą, nosił ze sobą te wypiskę i regularnie do niej zaglądał.

Podobnie robił Abraham Lincoln. Oboje osiągnęli swoje cele dzięki nawykom, jeden został milionerem drugi prezydentem, więc słowem podsumowania, to co tutaj przeczytałeś\aś ma ci pokazać że możesz ukierunkować swoje życie jak tylko zechcesz, zarówno wygląd zewnętrzny jak i psychikę i samopoczucie dzięki wpojeniu sobie określonych zachowań i wzorców, Brian Tracy w książce „Nawyki warte miliony” napisał że każdego nawyku można się nauczyć i zdecydowanie ma rację tylko trzeba wykazać się chęciami i odrobiną samodyscypliny, swoją drogą polecam przeczytać wspomnianą książkę jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem pozytywnych zmian do swojego życia.